11 Gromada Zuchowa "Laskowe Orzeszki" w Jedliczu ZHP

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkanie z dietetykiem

Email Drukuj PDF

tytul-dietetyk

W  środę 10.10.2018 r.  gościliśmy specjalistkę w dziedzinie żywienia z Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie w Krośnie. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym.

Pani dietetyk przedstawiła i omówiła  znaczenie poszczególnych składników pokarmowych i ich rolę w organizmie. Wyjaśniła, jak ważne jest dobrze skomponowane śniadanie, jakich produktów należy unikać lub ograniczać, by długo cieszyć się dobrym samopoczuciem. 

Zwróciła również uwagę na to, jakie są najczęstsze błędy popełniane w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób.W obrazowy sposób przedstawiła ilość cukru w produktach często kupowanych przez dzieci i dorosłych. Dowiedzieliśmy się też, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać w ciągu doby.