11 Gromada Zuchowa "Laskowe Orzeszki" w Jedliczu ZHP

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Email Drukuj PDF

apel11listopada

Dnia 9.11.2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego i Gimnazjum w Jedliczu uczestniczyli w uroczystym apelu, który poświęcony został 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

Dla młodszych dzieci z klas 1-3 pięknie wystąpiły zuchy z 11 gromady działającej przy szkole, które ćwiczyły pod kierunkiem p. J. Muzyki. Przepięknie zatańczyły poloneza do muzyki Michała Ogińskiego „Pożegnanie ojczyzny” oraz przedstawiły ciekawy układ taneczny z biało- czerwonymi szarfami. Recytowały także patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki. 

11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom - tym, którzy odeszli, a także tym, którzy żyją obecnie.